Схема проїзду
Новини
  • 26.03 2022
    Загальноміський суботник

    Працівники нашого закладу взяли активну участь у загальноміському суботнику , прибирали територію закладу, висаджували квіти, обрізали дерева, перекопували...

Архів новин

Пропускний режим

СХВАЛЕНО

загальними зборами трудового колективу

Протокол №1 від 30.08.2018 року

ЗАТВЕРДЖЕНО

директор М.В.Вороніна

Наказ №169 від 30.08.2018 року


Порядок

організації пропускного режиму та правил відвідування

Херсонського ясла-садка компенсуючого типу - центру розвитку дитини №60 Херсонської міської ради

1. Загальні засади

1.1. Порядок організації пропускного режиму та правил відвідування закладу (далі – Примірний порядок) розроблено відповідно до Примірного порядку організації пропускного режиму та правил відвідування закладів освіти м. Херсона (рішення виконавчого комітету від 19.06.2018 року №204), з метою створення безпечних умов для вихованців, працівників, запобігання небезпечним ситуаціям,  проникненню сторонніх осіб, виносу (вивозу) майна закладу, виникненню порушень санітарно-епідеміологічного режиму та громадського порядку, враховуючи географічне розташування Херсонської області як прикордонної, – попередження можливих терористичних актів та інших протиправних дій стосовно працівників, вихованців закладу.

1.2. Власний порядок закладу обговорюється та схвалюється на загальних зборах трудового колективу, затверджується керівником закладу.

1.3. Пропускний режимсукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу осіб, виносу (вивозу) майна на територію чи з території закладу освіти. Він визначає порядок пропуску вихованців, працівників, громадян до будівлі та внутрішніх приміщень закладу.

1.4. Виконання вимог, що визначаються  власним порядком закладу, є обов’язковими для всіх працівників, вихованців та їхніх батьків або осіб, які їх замінюють, всіх юридичних та фізичних осіб, що виконують свою діяльність чи знаходяться з інших причин на території та у приміщеннях закладу.

 

2. Порядок проходу в будівлю закладу для вихованців

2.1. Пропускний режим у будівлю закладу, а також відкривання/закривання дверей на початку/наприкінці робочого дня забезпечує відповідальна особа, призначена керівником закладу.

2.2. Вихованці разом з батьками проходять в будівлю закладу через центральний вхід та боковими входами (між групами «Метелик» та «Сонечко»). Ясельна група «Вербичка» користується персональним входом. Батьки реєструються у журналі реєстрації прийому та забирання дітей, який знаходиться у вихователя групи.

2.3. Вихованці разом з батьками зобов’язані прибути до закладу не пізніше 8.20 год. та персонально передати дітей вихователям груп. Батьки, які запізнюються на час прийому дітей, з поважних причин, зобов’язанні заздалегідь попередити вихователя по телефону (вихователь повідомляє контактні номери телефонів всіх працівників групи).

2.4. Центральний вхід та бокові входи закриті з 9.00 до 16.00.

2.5. Вихід вихованців на територію закладу відбувається організовано і в супроводі працівників груп з 10.30 до 12.00 та з 16.30 год.).

2.6. Діти, що відвідують ЦРД, допускаються у заклад згідно з розкладом занять  в супроводі відповідального за проведення занять та батьків або осіб, які їх замінюють.

2.7. Вихованці закладу приходять у заклад тільки в супроводі батьків або осіб, що їх замінюють, які передають дітей безпосередньо вихователю.

3. Пропускний режим для працівників

3.1. Адміністрація та інші працівники знаходяться у приміщенні закладу  відповідно до Правил внутрішнього розпорядку, наказів директора та приходять у заклади згідно з графіком роботи.

3.2. Працівники  приходять за 10-15 хвилин до початку роботи.

4. Пропускний режим для батьків вихованців

або осіб, які їх замінюють

4.1. Батьки вихованців або особи, які їх замінюють, проходять до закладу через центральний вхід тільки в бахилах.

4.2. З працівниками групи батьки зустрічаються на батьківських зборах, за запрошенням або після занять, коли забирають дитину додому. І лише в екстрених випадках – під час занять.

4.3. Педагоги зобов’язані заздалегідь попередити відповідальну особу про прихід батьків, а також про час та місце проведення батьківських зборів.

4.4. Батькам або особам, які їх замінюють, не дозволяється проходити до закладу з габаритними сумками, валізами та свійськими тваринами.

4.5. Прохід до закладу батьків з особистих питань до адміністрації можливий у години прийому або за попередньою домовленістю, про що інформують вихователя групи заздалегідь.

4.6. У випадках незапланованого приходу до закладу батьків вихованців або осіб, які їх замінюють, педагоги групи  з’ясовують мету їхнього приходу і пропускає в будівлю закладу, погодивши це з адміністрацією закладу та з обов’язковою реєстрацією у журналі обліку відвідувачів.

4.7. Батьки або особи, які їх замінюють, що супроводжують або зустрічають своїх дітей, до групи не заходять і чекають дітей у роздягальні групи.

5. Пропускний режим для відвідувачів закладу

5.1. Відвідувачі проходять у заклад тільки через центральний вхід.

5.2. Особи, не пов’язані з освітнім процесом, які відвідують заклад за службовою необхідністю, пропускаються при пред’явленні документа державного зразка, що посвідчує особу, за погодженням з директором закладу (особою, що його заміняє), і залишають запис у журналі обліку відвідувачів (далі–Журнал).

5.3. Посадові особи, які прибули до закладу з перевіркою, пропускаються після з’ясування підстав проведення перевірки та при пред’явленні документа, що посвідчує особу, та супроводжуються до директора або заступника директора після відповідної реєстрації в Журналі.

5.4. Групи осіб, що відвідують заклад для проведення і участі в масових заходах, семінарах, конференціях, оглядах тощо, допускаються у будівлю закладу за розпорядженням адміністрації закладу та за списками учасників і при наданні документа, що посвідчує особу.

5.5. На прийом до директора, за попередньою домовленістю або в дні прийому, відвідувачі пропускаються з виключеними мобільними телефонами, в одязі, прийнятому в державних установах, в адекватному стані (визначається візуально), без жувальної гумки.

5.6. У разі виникнення конфліктних ситуацій, пов’язаних із допуском відвідувачів до закладу, черговий діє за вказівками  директора закладу або його заступника.

5.7. Прохід територією закладу дозволено лише відвідувачам навчального закладу. Без відповідного дозволу адміністрації  знаходження на території закладу та прохід нею  стороннім особам заборонено.

6. Пропускний режим для автотранспортних засобів

6.1. Порядок в’їзду/виїзду автотранспорту на територію закладу встановлюється дозволом адміністрації закладу.

6.2. Допуск без обмежень на територію закладу дозволяється автомобільному транспорту екстрених і аварійних служб, швидкій медичній допомозі, службі охорони, поліції тощо.

6.3. Паркування автомобільного транспорту на території закладу без дозволу адміністрації заборонено.

7. Правила поведінки відвідувачів закладу

7.1. Відвідувачі, що знаходяться в приміщенні закладу зобов’язані:

7.1.1. Зберігати встановлений порядок і дотримуватися норм поведінки в громадських місцях.

7.1.2. Не допускати виявлення неповажного ставлення до педагогічного та обслуговуючого персоналу, вихованців та інших відвідувачів закладу.

7.1.3. Виконувати законні вимоги та розпорядження адміністрації та працівників.

7.1.4. Не створювати перепон належному виконанню адміністрацією,  працівниками закладу їх службових обов’язків.

7.1.5. Зберігати черговість на прийомі до директора.

7.1.6. Бережливо ставитися до майна  закладу, зберігати чистоту, тишу та порядок в приміщенні навчального закладу.

7.1.7. При вході до будівлі  закладу відвідувачі, що мають при собі кіно- і фотознімальну, звуко- і відеозаписуючу апаратуру, а також переносну комп’ютерну й оргтехніку зобов’язані зареєструвати технічні засоби у відповідальної особи з метою контролю за виносом матеріальних цінностей з будівлі закладу.

7.2. Відвідувачам закладу забороняється:

7.2.1. Знаходитися в службових приміщеннях або інших приміщеннях закладу без дозволу на те адміністрації, чергового чи педагога та без бахил.

7.2.2. Проводити зйомку учасників освітнього процесу на фото-, кіно-, теле-, чи відео плівку, в тому числі таємно, без згоди особи.

7.2.3. Виносити з приміщення закладу документи, інформації, які знаходяться на інформаційних стендах для ознайомлення.

7.2.4. Знімати зразки документів зі стенду, а також розташовувати на ньому оголошення не узгоджені з адміністрацією закладу.

7.2.5. Приносити у заклад алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю (крім осіб, котрим в установленому порядку дозволено зберігання та носіння табельної зброї та інших засобів), а також габаритні особисті речі.

7.2.6. Суворо забороняється куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин у приміщенні та на території закладу. Інформація про дані правопорушення надається до правоохоронних органів.

7.2.7. Вести розмови з мобільного телефону в усіх приміщеннях, крім коридорів та вестибюля.

7.2.8. Входити до закладу в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, з домашніми тваринами, товарами для продажу, великогабаритними речами, а також в брудному одязі.

7.2.9. Факти порушень громадського порядку і завдані збитки закладу фіксуються в установленому порядку уповноваженими особами, котрі здійснюють пропускний режим.

7.3. Відповідальність відвідувачів закладу за порушення Порядку пропускного режиму та правил відвідування закладу:

7.3.1. У випадку порушення відвідувачем закладу пропускного режиму і правил поведінки йому робиться зауваження черговим або працівником закладу  та може бути відмовлено у пропуску до приміщень закладу.

7.3.2. У випадках скоєння відвідувачами протиправних  дій черговий або адміністрація закладу повідомляє про це правоохоронні органи.

7.3.3. У випадку навмисного чи ненавмисного пошкодження або знищення майна закладу на винних осіб згідно з чинним законодавством поряд із адміністративною або кримінальною відповідальністю покладається обов’язок відшкодування причинених збитків.

8.  Порядок пропуску з табельною зброєю та іншими засобами, забороненими без спеціального на те дозволу зберігання і носіння

8.1. Прохід осіб в приміщення закладу з табельною зброєю і спеціальними засобами дозволяється:

8.1.1. Співробітникам міністерств і відомств України та їхніх підрозділів, де передбачено наявність табельної зброї, але лише при виконанні ними своїх службових обов’язків за наявності службового посвідчення.

8.1.2. Співробітникам і військовослужбовцям державних воєнізованих організацій України на період надзвичайних ситуацій у випадках посилення охорони будівлі або за спеціальним дозволом.

9. Порядок пропуску представників засобів масової інформації

9.1. Працівники засобів масової інформації, які прибувають до закладу з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються в будівлю закладу за акредитаційними посвідченнями чи картками тимчасової акредитації, при наданні редакційного посвідчення, та супроводжуються до директора або заступника директора.

9.2. Представники засобів масової інформації, які прибули на заходи, що проводяться в приміщенні або на території закладу, з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються після пред’явлення документів, котрі підтверджують їх особу та супроводжуються до директора або заступника директора.

10.  Пропускний режим для осіб, задіяних у проведенні ремонтно-будівельних робіт у приміщеннях або на території закладу

10.1. Робітники і фахівці ремонтно-будівельних організацій пропускаються у приміщення (територію) закладу для виконання ремонтно-будівельних робіт за розпорядженням директора або заступника директора з адміністративно-господарчої роботи.

11.  Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій або

ліквідації аварійної ситуації

11.1. Пропускний режим в будівлю та на територію закладу на період надзвичайних ситуацій обмежується.

11.2. Після ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску, визначена Порядком.

12. Порядок евакуації учасників освітнього процесу та відвідувачів закладу з приміщень та порядок їхньої охорони

12.1. Порядок оповіщення учасників освітнього процесу та відвідувачів закладу при надзвичайних ситуаціях (пожежа, стихійне лихо, інформація про загрозу скоєння терористичного акту тощо) та порядок охорони приміщень розробляються адміністрацією закладу, відповідальними за ведення роботи з охорони праці, протипожежної безпеки та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу.

12.2. За встановленим сигналом оповіщення всі учасники освітнього процесу, відвідувачі, у т. ч. робітники, які здійснюють ремонтно-будівельні роботи в приміщеннях закладу, евакуюються з будівлі згідно з планом евакуації, що знаходиться в приміщенні закладу на видному й доступному для відвідувачів місці.

12.3. Пропуск відвідувачів у приміщення закладу припиняється.

12.4. Працівники і відповідальні особи здійснюють заходи із евакуації і забезпечення безпеки людей, що знаходяться в приміщеннях, згідно з інструкціями, а при прибутті співробітників відповідних служб для ліквідації надзвичайної ситуації – забезпечують їхній безперешкодний доступ у будівлю та на територію закладу.

13. Контроль та відповідальність за організацію

пропускного режиму в закладі

13.1. За організацію  пропускного режиму та дотримання норм Порядку пропуску покладається на завідувача господарством закладу.