Схема проїзду
Новини
  • 26.03 2022
    Загальноміський суботник

    Працівники нашого закладу взяли активну участь у загальноміському суботнику , прибирали територію закладу, висаджували квіти, обрізали дерева, перекопували...

Архів новин

Адаптація дітей

Адаптація –  це пристосування організму до нових обставин, а для дитини ЗДО саме і є новим, ще невідомим простором, із новим середовищем, новими взаєминами.

Ознаки дезадаптації:

Несформованість позитивного настановлення на відвідування задкладу дошкільної освіти. Важливо сформувати у дитини позитивне очікування майбутніх змін. Часто батьки зі співчуттям ставляться до відвідування дитиною закладу дошкільної освіти. Внаслідок такого ставлення дитина теж починає страждати, вередує, відмовляється відвідувати ЗДО. Іноді батьки залякують дитину відвідуванням садочка. Часто діти навіть не знають, що їх чекає у садку.

Несформованість навичок самообслуговування. Часто батьки, економлячи час, поспішають нагодувати, одягнути дитину, стримуючи цим формування у неї практичних умінь і навичок – діти не вміють самостійно одягатися, користуватися туалетом.

Відсутність спілкування з однолітками. У деяких випадках батьки свідомо обмежують спілкування дитини з ровесниками, щоб захистити її від поганого впливу. Як наслідок: конфліктність, невміння попросити, невміння зачекати.

Невідповідність домашнього режиму режимові дитячого закладу. Якщо режими кардинально відрізняються в часі й послідовності режимних моментів, дитина в садку відчуватиме дискомфорт.

 

Поради батькам:

  1. Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка, налаштуйте себе на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підтримку.
  2. Уникайте будь-яких негативних розмов у сім'ї про заклад дошкільної освіти у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негатив не ставлення до відвідування ЗДО.
  3. Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім'ї.
  4. Заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближеним до розпорядку дня у ЗДО (ранній підйом, час денного сну, прийоми їжі, прогулянки).
  5. Ознайомтеся з режимом харчування та меню у ЗДО.
  6. Навчайте дитину їсти неперетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку
  7. Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте у неї потребу проситися до туалету.
  8. Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.
  9. Учіть гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку — збирати, розбирати.
  10. Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.
  11. Пограйтесь удома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.
  12. Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з ін шими дітьми.
  13. Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини — привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати форми поведінки.
  14. Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни,чешки для музичних занять, носовичок.
  15. Повідомте медичну сестру про стан здоров'я вашого малюка.